Ágoston Béla a Bárdudvarnoki Kulturális Hét zenei tanácsadója és állandó fellépője a Bartók Rádióban!!
Népzene újragombolva - szeptember 7. - 14.

DSCN0192-1.JPGÁgoston Béla és a Kártett a 2013. augusztus 24-én a Bárdudvarnoki Kulturális Hét keretében megrendezett A Borz filozófiája című koncerten a Művelődés Palotájában, a Faluházban

Forrás:
http://www.nepzene.radio.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1987&Itemid=182
A mai és a jövő heti műsorban Ágoston Béla eddigi sokszínű és zenei kalandokban igazán gazdag munkásságát mutatjuk be. Abba az egy órába, ami rendelkezésünkre áll, megpróbálunk minden fontos lemezéről bemutatni egy-egy dalt, de lesznek olyan formációk, amelyeket csak megemlítünk. 


Ágoston Bélának első saját nevén megjelent lemeze volt a Lakni, lakni, miközben nevét már addig is ismerhette a közönség a pl. a Mecseki Free-ből, a Grencsó Kollektívából, a Dél-alföldi Szaxofon együttesből, a Vízöntőből, Szvorák Kati és Lovász Irén partnereként, az Odessa Klezmer Bandből vagy a Kampec Doloresből. Marton László Távolodót idézzük, aki többek között a következőket írta a Lakni, lakni lemezhez: "Azt az utat, amely a táncháztól az etnodzsesszig vezetett, nem tompítja, színezi inkább a távolságtartás és az irónia, a rockzenéhez kötődő emlékek, a dzsessz és a kötetlen improvizáció." Ez pontosan kifejezi Ágoston Béla művészi felfogásának lényegét. Sokszínűség, irónia, nyitottság és szabadság. A mai napig.

A hazai etno dzsessz történetének máig meghatározó zenekara a Dél-Alföldi Szaxofon együttes, ahol Ágoston Béla alapító tag volt. Az ő Gyimesi nóta című felvételükkel folytatjuk az adást. Ebben a formációban Szokolay Dongó Balázzsal, Benkő Róberttel, Burány Bélával, Gerőly Tamással, Resch Bélával és Virág Tiborral muzsikált együtt, fennállásuk hét éve alatt. 

Ágoston Béla Szarvason született és a pécsi egyetemen szerzett ének-zenekarvezető diplomát. A jazz felé Dresch Mihály és Szabados György hatására fordult, első zenekara a Mecseki Free volt. Kiss Ferenc oltotta be a világzenével, népzenével a Muzsikás zenéje és az Ökrös együttesből ismert hegedűs, Molnár Miklós nyomán kezdett foglalkozni. A Kispál és a Borz tagjaival, akiknek több lemezén is közreműködött, pedig még a nyolcvanas évek végén Pécsen barátkozott össze. Az alternatív rock és etno fúzióját játszó zenekarba, a Kampec Doloresbe pedig újsághirdetés útján csöppent. Izgalmas és kalandos már a pálya első tíz éve, de a legfontosabb példaképe mégis a húsz évvel ezelőtti szarvasi tűzoltózenekar, melyet fuvolatanára, Kozák Lajos bácsi vezetett. Az az elementáris öröm, mondja, amit az ösztönös zenélés ezekből az öreg, frontot megjárt muzsikusokból kiváltott, számára a mai napig meghatározó élmény.

A bejegyzés trackback címe:

https://bkh2013.blog.hu/api/trackback/id/tr475499434

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása